Darłowo i okolica

Jest takie miejsce nad polskim morzem, gdzie czas płynie wolniej, a z pięknej plaży widoki zachwycają. Turyści tutaj rozgościć się mogą i chętnie do nas wracają. W Darłowie właśnie czas tak miło mija, że przyjeżdża tutaj kto żywy. Wczasy nad morzem są urokliwe, wspomnienia zostają prawdziwe.

Zabytki Darłowa
Darłowo, zlokalizowane w północno-zachodniej Polsce, nazywane jest królewskim miastem. Leży nad morzem, na Pobrzeżu Koszalińskim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej.

Głównymi zabytkami Darłowa pozostają Kościół Mariacki z 60-metrową wieżą, znajdujący się tuż przy Mauzoleum Pomorskim. W darłowskim Ratuszu podziwiać można renesansowe zabudowania, a tuż przy rynku miejskim znajduje się ciekawa Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Pięknym miejscem nadającym królewskości miastu jest Zamek Książąt Pomorskich – miejsce, które swymi narodzinami uświetnił król Eryk Pomorski. To jedyna budowla gotycka w Polsce, gdzie planem konstrukcji jest kwadrat, a całość wieńczy 24-metrowa wieża. Obecnie funkcjonuje tu muzeum.

Pasjonatów historii zaciekawi na pewno uliczka Powstańców Warszawy, którą rozpoczyna Kościół Św. Jerzego, a kończy – Brama Kamienna.

Odwiedzając Darłowo, warto zrobić pamiątkowe zdjęcie przy symbolu miasta – Pomniku Rybaka, ustawionemu w centrum, na Placu Kościuszki. Rybak oddaje część całorocznej, wędkarskiej stolicy Polski, za którą Darłowo uchodzi.

darłowo-brama darłowo-kościół darłowo-rybak-pomnik darłowo-rynek

Piękne darłowskie plaże w Darłówku
Turystów do Darłowa na wczasy nad morzem przyciągają głównie plaże w Darłówku. Oddzielone Wieprzą, podzielić je można na wschodnią i zachodnia. I to właśnie ta druga co roku gromadzi rzesze turystów, oferując bezpieczną i czystą przestrzeń do beztroskiego odpoczynku. Wschodnia część plaży jest rozległa, rozciąga się aż do jeziora Kopań. Tu warto wybrać się na wycieczkę rowerową, by zaobserwować nie tylko piękno przyrody, ale również morskie laguny.

darłówko-latarnia darłówko-plaza darłówko-plaża darłówko-port darłówko-rejsy darłówko-wschodnie darłówko-żegluga darłówko-basen darłówko-główki-portu darłówko-zegluga-morska

Moc możliwości zakwaterowania
Domki letniskowe w Darłowie zlokalizowane są niemal w każdym zakątku urokliwego miasta. Niedaleko z nich do plaży, są schludne, dobrze wyposażone i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Bo oto każdy może mieć blisko do swojego kawałka morskiej przestrzeni tylko dla siebie!